W spotkaniu lotniczych pokoleń weźmie udział 300 weteranów i seniorów lotnictwa polskiego, którzy wspólnie z lotnikami Sił Powietrznych obchodzić będą swoje święto.

Podczas tego kilkudniowego spotkania goście odwiedzą „Szkołę Orląt” w Dęblinie oraz tamtejsze Muzeum Sił Powietrznych, złożą wiązanki na grobach lotników (w tym tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej) na Powązkach cywilnych i wojskowych.W poniedziałek 27 sierpnia w południe Prezydent RP przyjmie uczestników zjazdu w Pałacu Prezydenckim, a szczególnie zasłużonym wręczy awanse generalskie i ordery. Tego dnia wieczorem na Polach Mokotowskich (pierwszym lotnisku Warszawy) odbędzie się apel poległych.28 sierpnia w południe na Polach Mokotowskich przed Pomnikiem Lotników Polskich poległych w latach 1939-1945 odbędą się uroczystości, połączone z defiladą lotniczą nad stolicą. Od strony Piaseczna w kierunku Żoliborza w godzinach 12.00-12.05 lub 13.30-13.35 (stosownie do warunków atmosferycznych) przelecą na wysokości 300-400 metrów cztery groty złożone z sześciu odrzutowców każdy: TS-11 Iskra, MiG-29, Su-22 i F-16.

Szefostwo Służby Ruchu Lotniczego SZ RP poczyniło stosowne ustalenia z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, aby zagwarantować bezpieczeństwo startów i lądowań na lotnisku Okęcie.
Więcej informacji oraz Program obchodów mogą Państwo znaleźć na: http://www.sp.mil.pl/pl/6swiatowy-zjazd-lotnikow-polskich

Leave a Reply

Your email address will not be published.