W ramach głównych obchodów Święta Lotnictwa Polskiego wieńce i wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz państwowych, środowisk lotniczych i kombatanckich. PAŻP reprezentowali: Zastępca Prezesa ds. Finansowo-Administracyjnych Magdalena Jaworska, Zastępca Prezesa ds. Żeglugi Powietrznej Paweł Babiński oraz Zbigniew Masłowski.Obchodzone 28 sierpnia Święto Lotnictwa Polskiego jest wspólnym świętem lotnictwa cywilnego, wojskowego oraz przemysłu lotniczego.

Wszyscy, którym bliskie jest Polskie Lotnictwo spotykają się na Polach Mokotowskich, w rocznicę zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach samolotów turystycznych Challenge w 1932 r. w Berlinie.Po raz pierwszy Święto Lotnictwa było obchodzone w Polsce 5 listopada 1932 r.

– w 14 rocznicę pierwszego lotu bojowego por. pil. Stefana Bastyra i por. Janusza Beauraina nad Lwowem na samolocie z polskimi biało-czerwonymi znakami.

W czasach PRL tzw. Dzień Lotnika przypadał 23 sierpnia i wiązał się z rocznicą pierwszych walk myśliwców z 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego na przyczółku warecko-magnuszewskim w 1944 roku.

Na zdjęciu od prawej: Zastępca Prezesa ds. Żeglugi Powietrznej Paweł Babiński, Zastępca Prezesa ds. Finansowo-Administracyjnych Magdalena Jaworska oraz Zbigniew Masłowski

Leave a Reply

Your email address will not be published.