Z Frankfurtem utrzymuje rozkładowe połączenia lotnicze dwóch przewoźników.Spółka Fraport zatrudniła personel zastępczy jednak mimo tego ocenia, że opóźnienia mogą sięgnąć nawet 70 minut i to przy założeniu, że funkcjonowanie lotniska zostanie ograniczone.Wydany NOTAM A0490/12 obliguje przewoźników lotniczych do ograniczenia

liczby operacji z/do Frankfurtu o 40 procent.
Wg deklaracji spółki Fraport zarządcy lotniska we Frankfurcie nad Menem z powodu akcji strajkowej “odwołane będą przede wszystkim loty wewnątrz Niemiec oraz rejsy europejskie na średnich dystansach”.Sytuacja na polskich lotniskach te słowa potwierdza. Ruch odbywa się według rozkładu, również do lotniska we Frankfurcie nad Menem. W Krakowie oczekiwany jest przylot samolotu Lufthansy z Frankfurtu LH 1364 a następnie jego powrotny lot LH 1365.

W Poznaniu oczekiwany jest o 10.05 przylot samolotu Lufthansy z Frankfurtu LH 1388 a następnie jego powrotny lot o 10.35 LH 1389

W Warszawie przed 7 rano z lekkim opóźnieniem wystartował samolot Lufthansy do Frankfurtu.

Lufthansa odwołała natomiast przylot LH 1348 do Warszawy z Frankfurtu o 13.10 a następnie jego powrotny lot LH 1349 o godz. 14.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej dołoży starań by konsekwencje strajku na największym niemieckim lotnisku nie miały istotnego wpływu na terminowość ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej i ograniczyły się do opisanych wyżej dolegliwości.

Leave a Reply

Your email address will not be published.