W tym roku Polska była organizatorem Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej. Mistrzostwa odbywały się w dniach 27 lipca – 6 sierpnia na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Podczas konkursu planowano rozegranie konkurencji takich jak: program obowiązkowy znany, program pierwszy obowiązkowy nieznany, program dowolny, program drugi obowiązkowy nieznany, program trzeci obowiązkowy nieznany oraz program dowolny nieznany.

Pogoda (głównie zbyt silny wiatr), nie pozwalała na oczątku mistrzostw na rozegranie części konkurencji. Polskę reprezentowali: w klasie Unlimited: Jerzy Makula, Stanisław Makula oraz Maciej Pospieszyński a w klasie Advanced Tomasz Kaczmarczyk, Piotr Kowalski, Błażej Morawski, Magdalena Stróżyk, Przemysław Wojtczak, Katarzyna Żmudzińska. W sumie w zawodach wystartowało około 60 zawodników.

Zawody, a także odbywające się w ich trakcie imprezy towarzyszące cieszyły się dużym zainteresowaniem środowiska lotniczego, sympatyków lotnictwa oraz mieszkańców.

PAŻP była prezentowana w czasie całej imprezy zapraszając chętnych i zainteresowanych pracą kontrolera ruchu lotniczego do udziału w testach kwalifikacyjnych na kolejne szkolenia.

Prezes PAŻP osobiście gratulował zwycięzcom w czasie uroczystości zakończenia mistrzostw.

Klasyfikacja ogólna:1. POL Jerzy Makula – 75,44%

2. RUS Georgy Kaminskiy – 75,10%

3. FRA Erik Piriou – 75,10%

Więcej informacji:

http://www.civa-results.com/2011/WGAC11/indexpage.htm

Wyniki indywidualne:
” target=”_blank”>http://www.civa-results.com/2011/WGAC11/team_R007s01s02s03s04.htm

Leave a Reply

Your email address will not be published.