Pierwsze miesiące roku zwykle obfitują w próby podsumowania minionego okresu. PAŻP przedstawia statystyki dotyczące liczby obsłużonych operacji, których bezpieczne i efektywne wykonywania jest możliwe dzięki pracy różnych służb agencji.

Podobne materiały przedstawiają porty lotnicze a także eksperci publikujący swoje analizy w prasie lotniczej i mediach elektronicznych. Chciałbym się odnieść do jednej z tego typu analiza opublikowanej w marcowym Przeglądzie Lotniczym (nr 3/2012).

W artykule „2011 sezon – niespodzianka” autor przedstawia liczbę lotów, które odbyły się w roku 2011 w przestrzeni niekontrolowanej na łączności ze służbą informacji powietrznej (FIS). Zdaniem autora jest to jedna ze statystyk mogących mówić o kondycji polskiego lotnictwa ogólnego – General Aviation (GA).

Tego typu analiza może być wykorzystywana, jako jeden z elementów oceny kondycji polskiego GA przy uwzględnieniu ograniczeń wynikających ze sposobu liczenia tego typu operacji GA.

Jednocześnie PAŻP dysponuje innymi statystykami, których uwzględnienie może posłużyć do oceny pracy wykonywanej przez polskie lotnictwo ogólne. Poniżej przedstawiamy zarówno te dodatkowe dane jak też polemikę, wyjaśnienia odnoszące się do artykułu „2011 sezon – niespodzianka”Ciąg dalszy w załączonym materiale.Zachęcamy do lekturyLinki:

Tekst ten warto analizować w kontekście PLAR 3/2012:

http://dlapilota.pl/wiadomosci/plar/marcowy-numer-przegladu-lotniczegoZapraszamy również do zapoznania się z następującymi publikacjami:

Lotniska – Nałęczów: http://www.pansa.pl….

Lotnisko 2012: http://www.pansa.pl……

Lotniska Komunikacyjne 2011: http://www.pansa.pl…

Szacunki na EURO: http://www.pansa.pl…Polecamy też nowy serwis EURO: http://demopansa.pl/euro2012/index.php

Leave a Reply

Your email address will not be published.