Komunikat KE „Lotnictwo: sprawozdania okresowe wskazują na zagrożenia dla realizacji kluczowych celów europejskiego zarządzania ruchem lotniczym”

Single European Sky progress reports

http://europa.euO dobrej ocenie litewsko – polskiego funkcjonalnego bloku przestrzeni powietrznej pisaliśmy już wcześniej.

Opublikowany komunikat KE jest dobrą okazją do podania nowych danych statystycznych o rekordowym ruchu oraz o jednoczesnej poprawie punktualności w polskiej przestrzeni powietrznej.

Przez pierwsze dziesięć miesięcy 2011 roku, PAŻP obsłużyła 546 078 operacji lotniczych, to o sześć procent więcej niż w analogicznym okresie 2008 roku, czyli w szczycie popularności przewozów lotniczych. Względem pierwszych dziesięciu miesięcy ubiegłego roku jest to wzrost o 9,4 procent.

Ponad pół miliona operacji lotniczych w pierwszych dziesięciu miesiącach 2011 rokuOstatni publikowany komunikat zwraca uwagę na fakt, że rekordową liczbę operacji lotniczych obsłużono przy jednoczesnej redukcji opóźnień z ponad 2 min średnio na operację lotniczą do ok. 0.8 min.

Średnie opóźnienie poniżej minuty – rekordowa punktualność na polskim niebieWcześniejsze informacje dostępne w serwisie PAŻP

Opóźnienia w Europie

Liczba operacji 1-8.2011:

Leave a Reply

Your email address will not be published.