Dziś 16 lipca port lotniczy położony około 40 km od centrum Warszawy pracuje

już normalnie.Zarówno w czasie wczorajszych uroczystości jak i dziś – pierwszego

normalnego dnia pracy o bezpieczeństwo ruchu lotniczego troszczą się

pracownicy PAŻP.W modlińskiej wieży kontroli ruchu lotniczego swoje stanowiska pracy zajęli

kontrolerzy ruchu lotniczego, pracownicy PAŻP.Wypowiedź Krzysztofa Banaszka Prezesa PAŻP:

Właśnie skończyliśmy podsumowania EURO i zaprezentowaliśmy doskonałe wyniki, jakie polska branża lotnicza osiągnęła w okresie ostatnich kilku tygodni i już po dwóch tygodniach mamy okazję do kolejnego wspaniałego podsumowania. W artykule, w którym EUROCONTROL podsumowała EURO zatytułowanym: „Beautiful people serving the beautiful game” znajdują się słowa: „Wielkość twojej gry nie zależy od tego jak duży jesteś”. W czasie, gdy służby operacyjne PAŻP i służby wsparcia przygotowały, a następnie doskonale obsłużyły ruch lotniczy związany z rozgrywkami, inna grupa ekspertów PAŻP przygotowała przestrzeń powietrzną, procedury służb ATS, proces certyfikacji oraz urządzenia nawigacji i łączności, a także procedury SID/STAR dla nowego lotniska kontrolowanego w Modlinie. W dniu 15 lipca 2012 r. obsłużone zostały pierwsze loty w przestrzeni powietrznej tego 12 kontrolowanego lotniska w naszym kraju.

Jest to kolejne osiągnięcie w tym szczególnym roku dla cywilnego transportu lotniczego, jakim jest rok 2012, wraz z osiągniętymi już rekordami: liczby samolotów nad Polską, liczby samolotów na lotniskach w miastach-gospodarzach EURO, liczby samolotów obsłużonych w jednej godzinie na lotnisku im. Chopina. Do tej listy dokładamy rekordowo krótki czas utworzenia służb i procedur dla nowego lotniska komunikacyjnego. Rzeczywiste decyzje dotyczące obecności PAŻP na tym lotnisku zapadły na początku roku 2012 i wiązały się z zapewnieniem finansowania ponoszonych wydatków z opłat lotniczych TNC. Cieszę się, że nowe lotnisko dla Warszawy i Mazowsza pracuje pod kontrolą naszej Agencji i ma takie wspaniałe prognozy rozwoju. Gratuluję moim współpracownikom tego sukcesu i już teraz liczę, że podobnie skuteczni będziemy przy tworzeniu służb na lotnisku w Lublinie.

Z ogromną radością wręczyłem Prezesowi PL Modlin symboliczny dowód obecności PAŻP na nowym lotnisku – procedury podejścia i mapę przestrzeni powietrznej. Kiedy 25 lat temu zaczynaliśmy razem naszą edukację w dziedzinie transportu lotniczego chyba obaj nie przewidywaliśmy, że przyjdzie nam brać udział w tak wspaniałych wydarzeniach i rozwoju rynku lotniczego w Polsce.
Na zdjęciu powyżej: Prezes PAŻP wręczający Prezesowi Modlina procedury podejścia i mapę przestrzeni powietrznej.

Polecamy też zapoznanie się z fotografiami z uroczystości dostępnymi pod adresem: http://biznes.onet.pl/nowe-polskie-lotnisko-juz-dzialaRecenzja działań PAŻP zawarta w artykule zatytułowanym „Beautiful people serving the beautiful game”Podsumowanie EURO w PAŻP:

http://demopansa.pl/

Materiał PAŻP podsumowujący EURO 2012Fot. Hubert Adamczyk, PAŻP

Leave a Reply

Your email address will not be published.