PAŻP jest zaskoczona publicznie podnoszonym argumentem, że wyłączenie serwisów, które z zasady nie były wykorzystywane operacyjnie, negatywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa w lotnictwie. Obawy PAŻP, co do sposobu wykorzystywanie dotychczasowych serwisów legły u podstaw wniosku do urzędu Lotnictwa Cywilnego o wykonanie audytu w tym obszarze.



PAŻP jest przekonana, że testowe serwisy określane w mediach przez naszych krytyków, jako „kluczowe” nie były ani jedynym ani ostatecznym źródłem informacji o przestrzeni powietrznej. Natomiast podawane w mediach przypadki odmiennego postępowania miały charakter sporadyczny. Niemniej jednak PAŻP jest zaniepokojona nawet tymi sporadycznymi przypadkami innego niż zakładały to testy wykorzystywania aplikacji udostępnionych w sieci Internet.



Dla osób ceniących wygodę internetowego dostępu do elektronicznej wersji informacji lotniczych, przy pełnej świadomości ograniczeń wynikających z takiego dostępu, polecamy bazę danych EAD, do której kierowane są również zasoby informacyjne PAŻP, zgodnie z podpisaną w ramach krajów członkowskich EUROCONTROL umową.



Link do strony: http://ead-website.ead-it.com/publicuser/public/pu/login.do



Jednocześnie prosimy o zwrócenie bacznej uwagi na warunki wykorzystania serwisu:
http://www.ead.eurocontrol.int/eadcms/eadbasic/index.php%3Foption=com_content&task=blogsection&id=5&Itemid=53.html#disclaimer



EAD – European AIS Database

Leave a Reply

Your email address will not be published.