Piknik lotniczy był pierwszym tego typu wydarzeniem w stolicy i jak się okazało, doskonałą okazją do spotkania wszystkich miłośników lotnictwa.Wśród nadniebnych atrakcji, wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać ewolucje skoczków spadochronowych, loty w szyku na samolotach Piper Cub, loty i akrobacje szybowcowe, które wykonywał m.in. aktualny Mistrz Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited- Maciej Pospieszyński.Oprócz wielu atrakcji na niebie, zgromadzeni mogli podziwiać wystawy statyczne, wśród nich pokazy modeli latających, wystawę helikopterów policyjnych oraz szybowców. Wszyscy chętni mogli także uczestniczyć również w przełajowym Biegu Lotnika.Dla najmłodszych, ale także i dla starszych uczestników, Aeroklub Polski zorganizował zawody „Smyki na start” (http://www.smykinastart.pl/). Cieszyły się one dużą popularnością i sprawiły uczestnikom wiele radości.Polska Agencja Żeglugi Powietrznej również wspierała to wydarzenie.

fot. Waldemar Wingralek

Pierwsza edycja pikniku Bemowo On Air zgromadziła kilka tysięcy mieszkańców Warszawy, co jest wyraźnym sygnałem, iż w stolicy istnieje jak największa potrzeba takich inicjatyw.

Więcej informacji oraz zdjęć znajdą Państwo na stronie http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/Źródło: Aeroklub Polski

Leave a Reply

Your email address will not be published.